1) Wymiar boiska do siatkówki to ? a) 12x6 b) 18x9 c) 16x8 d) 14x7 2) liczba zawodników jednej drużyny na boisku podczas meczu to ? a) 4 b) 5 c) 6 d) 7 3) Skrót Międzynarodowej Federacji Siatkówki to? a) FIFA b) IHF c) FIVB d) UEFA 4) Skrót polskiego związku siatkówki to? a) PZPN b) PZK c) PZPS d) PZN 5) Set w siatkówce toczy się do a) 10 punktów b) 15 punktów c) 20 punktów d) 25 punktów 6) Ile setów trzeba wygrać by zakończyć mecz a) 1 b) 2 c) 3 d) 4 7) Do ilu punktów rozgrywa się tie-break (jeśli gra nie jest toczona na przewagi) a) 5 b) 10 c) 15 d) 20 8) przy jakim wyniku rozgrywany jest tie-break ? a) 3:0 b) 2:2 c) 1:1 d) 3:1 9) maksymalna liczba setów w meczu siatkówki to: a) 3 b) 4 c) 5 d) 6 10) Przy jakim wyniku gra się na przewagi w trakcie seta ? ( nie licząc tie-breaka) a) 24:24 b) 19:19 c) 13::13 d) 9:9 11) Czy Polska reprezentacja mężczyzn zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata? a) TAK b) NIE 12) Kogo reprezentacja Polski mężczyzn pokonała podczas ostatniego finału Mistrzostw Świata? a) Francja b) Włochy c) Rosja d) Brazylia 13) Na jakiej wysokości siatki grają kobiety (seniorki)? a) 2,00m b) 2,15m c) 2,24 d) 2,30m 14) Na jakiej wysokości siatki grają mężczyźni (seniorzy)? a) 2,50 b) 2,30 c) 2,35 d) 2,43 15) Ile odbić po swojej stronie siatki może wykonać jedna drużyna? a) 2 b) 3 c) 4 d) 5 16) Jak nazywa się ten siatkarz? a) Michał Winiarski b) Krzysztof Ignaczak c) Bartosz Kurek d) Paweł Zagumny 17) Jak nazywa się ta siatkarka? a) Katarzyna Skowrońska - Dolata b) Małgorzata Glinka - Mogentale c) Paulina Maj - Erwardt d) Milena Sadurek