1) Ilu zawodników występuje w meczu piłki nożnej w jednej drużynie? a) 9 b) 8 c) 14 d) 11 2) Z ilu metrów wykonywany jest rzut karny? a) 13 b) 9 c) 11 d) 4 3) Które linie ograniczają pole gry w piłce nożnej? a) Linie boczne i końcowe b) Linia środkowa c) Linie pola karnego i końcowe d) Każda linia 4) Czas gry w piłce nożnej wynosi? a) 2x40 minut b) 3x45 minut c) 2x45 minut d) 5x15 minut 5) W piłce nożnej wyróżniamy za przewinienia kartki? (zaznacz dwie odpowiedzi) a) żółta b) czarna c) różowa d) czerwona 6) Pole karne oznacza że? a) Dotknięcie piłki w tym polu oznacza karę dla zawodnika? b) wszelkie nieregulaminowe zagrania typu faul, ręka itp. Będą skutkować podyktowaniem rzutu karnego. c) Zawodnik który wbiegnie w pole otrzymuje karę? d) nic nie oznacza 7) Bramkarz może łapać piłkę? a) Gdzie mu się podoba b) Tylko w polu karnym c) Tylko w polu bramkowym d) Nie może łapać piłki 8) Przerwa po pierwszej połowie gry wynosi? a) 5 minut b) 20 minut c) 15 minut d) 10 minut 9) Czy zawodnik może otrzymać w meczu dwie żółte kartki? a) Tak, po czym musi opuścić boisko b) Nie, gra dalej i zbiera kartki 10) Kiedy przyznaje się rzut od bramki? a) gdy piłka całym obwodem, ostatnio dotknięta przez zawodnika drużyny ATAKUJĄCEJ, przekroczy linie bramkową, zarówno po ziemi jak i w powietrzu. b) gdy piłka całym obwodem, ostatnio dotknięta przez zawodnika drużyny BRONIĄCEJ, przekroczy linie bramkową, zarówno po ziemi jak i w powietrzu.  11) Po zdobytej bramce, grę rozpoczynamy? a) ze środka boiska b) od bramki