1) How much _____ the hot dog? a) is b) are 2) How much _____ the watermelons? a) is b) are 3) How much _____ the hamburgers? a) is b) are 4) How much _____ the sandwich? a) is b) are 5) How much _____ the eggs? a) is b) are 6) How much _____ the cookie? a) is b) are 7) How much _____ the oranges? a) is b) are 8) How much _____ the stawberries? a) is b) are 9) How much _____ the hot dogs? a) is b) are 10) How much _____ the watermelon? a) is b) are 11) How much _____ the orange? a) is b) are 12) How much _____ the hamburger? a) is b) are 13) How much _____ the egg? a) is b) are 14) How much _____ the sandwiches? a) is b) are 15) How much _____ the cookies? a) is b) are 16) How much _____ the stawberry? a) is b) are

2025 秀林國小六年級 Unit 1 Lessson 3 How much is it? & How much are they?

Leaderboard

Visual style

Options

Switch template

Continue editing: ?